Aluekisa 27.2.2000

ITÄ-SUOMEN ALUEKILPAILU

27.2.2000 Rantakylän urheilutalo, Mikkelin mlk

 

Finaalien tulokset


Lapsi I E Final
1. 2 Antti-Pekka Ruuskanen - Outi Pasanen Viäntäjät Maaninka 6,
2. 1 Anton Miettinen - Jasmin Pocknell Viäntäjät Kuopio 12,

Lapsi II E Final
1. 4 Antti-Pekka Pitkänen - Elina Pitkänen Tepika Jyväskylä 6,
2. 3 Ville Varis - Sanna Johansson Jokipata Joensuu 14,
3. 6 Kari Pasanen - Linda Hartikainen Viäntäjät Maaninka 16,

Juniori I E Final
1. 8 Joonas Johansson - Jaana Saastamoinen Jokipata Joensuu 6,
2. 10 Juho Johansson - Elli Rantanen Jokipata Joensuu 18,
3. 16 Simo Kaikkonen - Outi Piirainen Vikkarit Iisalmi 19,
4. 12 Teemu Ratamaa - Jonna Karhapää Jokipata Joensuu 27,
5. 7 Henrik Nordman - Jenni Purhonen Urh.tanssija Mikkeli 27,
6. 9 Jere Mononen - Sirja Vepsä Jokipata Joensuu 29,

Seniori E Vak. Final
1. 77 Harri Leppä - Sirpa Rouhiainen Nick's Lahti 6,
2. 83 Juhani Koikkalainen - Anja Koikkalainen Viäntäjät Kuopio 7,
3. 81 Ilmo Weide - Leila Weide Urh.tanssija Mikkeli 9,
4. 80 Ilkka Koskimies - Raili Hoberg Tanssiurh. Lappeenranta 10,
5. 78 Jussi Penttilä - Tuija Penttilä SaTsa Savonlinna 13,
6. 79 Jorma Pöllänen - Helena Pehkonen SaTsa Savonlinna 18,

Yleinen E Final
1. 45 Jukka Väisänen - Heli Väisänen Cavalier Järvenpää 8,
2. 59 Jarno Laitinen - Hanna Hänninen Urh.tanssija Mikkeli 17,
3. 52 Jari Pulkkinen - Jonna Kuni Nick's Lahti 18,
4. 55 Juhapekka Helo - Mari Varis Star Helsinki 21,
5. 53 Andrei Makarov - Joanna Kupisz SaTsa Savonlinna 30,
6. 47 Ari Mikkonen - Marjaana Mikkonen Jat'sarit Kuopio 32,

Seniori E Lat. Final
1. 81 Ilmo Weide - Leila Weide Urh.tanssija Mikkeli 3,
2. 78 Jussi Penttilä - Tuija Penttilä SaTsa Savonlinna 8,
3. 77 Harri Leppä - Sirpa Rouhiainen Nick's Lahti 10,
4. 76 Reino Martikainen - Sirpa Martikainen Jat'sarit Kuopio 10,
5. 83 Juhani Koikkalainen - Anja Koikkalainen Viäntäjät Kuopio 14,
6. 73 Jyri Kylliäinen - Sirkku Nieminen Impetus Imatra 18,

Juniori II E Final
1. 24 Sami Nuppola - Sini Virtanen Tepika Jyväskylä 6,
2. 23 Antti Varis - Alina Hiltunen Jokipata Joensuu 12,
3. 27 Olli Enlund - Susanna Hartikainen Viäntäjät Kuopio 18,
4. 28 Sauli Pitkänen - Heidi Karhunen Viäntäjät Kuopio 24,

Juniori I D Final
1. 21 Joona Gröhn - Emmi Gröhn Jokipata Joensuu 8,
2. 20 Juho Sihvola - Kerttu Sakki Jokipata Joensuu 16,
3. 19 Teemu Solanpää - Jaana Villman Jokipata Joensuu 24,

Juniori II D Final
1. 34 Tomi Pylkkänen - Mari Larikka Viäntäjät Maaninka 10,
2. 33 Sami Kajan - Tanja Kainulainen Viäntäjät Kuopio 21,
3. 30 Janne Könönen - Emilia Lehikoinen Tanssiurhseu Pieksämäki 23,
4. 31 Joel Salminen - Satu Mäkinen Tepika Jyväskylä 31,
5. 32 Joona Paukku - Heidi Manner Urh.tanssija Mikkeli 41,
6. 29 Veli-Pekka Vehviläinen - Eija Lyytikäinen Tanssiurh. Lappeenranta 42,

Nuoriso D Final
1. 42 Ville Taavila - Outi Karonen Terpsikerho Kouvola 12,
2. 41 Jani Ranta - Miia Taavila Terpsikerho Kouvola 12,

Yleinen D Final
1. 63 Jarno Bruun - Tiina Bruun Jat'sarit Kuopio 13,
2. 64 Tuukka Savisalo - Janita Maaranen Star Helsinki 17,
3. 67 Mikko Tanskanen - Pia Kettunen-Piik Impetus Imatra 20,
4. 65 Tero Linjama - Riikka Jakonen Tepika Jyväskylä 30,
5. 66 Jukka Raninen - Saara Lind Urh.tanssija Mikkeli 40,

Yleinen C Vak. Final
1. 69 Jouni Lyytinen - Katja Vikla Jat'sarit Kuopio 5,
2. 68 Jarkko Kaitokari - Eila Pehkonen Jat'sarit Kuopio 12,
3. 70 Juha Pakarinen - Sari Pyykkö New Step Joensuu 13,

Yleinen C Lat. Final
1. 69 Jouni Lyytinen - Katja Vikla Jat'sarit Kuopio 5,
2. 70 Juha Pakarinen - Sari Pyykkö New Step Joensuu 12,
3. 68 Jarkko Kaitokari - Eila Pehkonen Jat'sarit Kuopio 14,
4. 71 Sami Jukkara - Hanna Leppänen New Step Joensuu 21,
5. 72 Janne Kokkonen - Leni Pasanen Tanssiurhseu Pieksämäki 23,

Juniori II C Vak. Final
1. 36 Sam Vaherlehto - Jenni Päivänurmi Jokipata Joensuu 7,
2. 35 Joona Turunen - Minna Martikainen Jokipata Joensuu 8,
3. 38 Janne Väre - Piia Multanen Tanssiurh. Lappeenranta 15,

Juniori II C Lat. Final
1. 36 Sam Vaherlehto - Jenni Päivänurmi Jokipata Joensuu 5,
2. 35 Joona Turunen - Minna Martikainen Jokipata Joensuu 11,
3. 38 Janne Väre - Piia Multanen Tanssiurh. Lappeenranta 14,

Seniori D Vak. Final
1. 95 Tuomo Hartikainen - Tuija Hartikainen Viäntäjät Kuopio 4,
2. 91 Seppo Björk - Arja Björk Spiral Tampere 11,
3. 92 Ravi Mehta - Sari Torniainen Nick's Lahti 14,
4. 94 Heikki Karhunen - Satu-Liisa Karhunen Viäntäjät Kuopio 16,
5. 97 Reijo Nurmela - Maire Ahonen Jat'sarit Kuopio 17,
6. 96 Erkki Harju - Eila Sinivuori Terpsikhore Helsinki 23,
7. 93 Veikko Lippojoki - Pirjo Lippojoki Impetus Imatra 27,

Seniori D Lat. Final
1. 90 Ari Lahtinen - Tarja Malinen Star Helsinki 4,
2. 85 Kari Miettinen - Katriina Lahti Viäntäjät Kuopio 9,
3. 94 Heikki Karhunen - Satu-Liisa Karhunen Viäntäjät Kuopio 14,
4. 92 Ravi Mehta - Sari Torniainen Nick's Lahti 18,
5. 86 Jukka Holopainen - Kirsi Iiskola Terpsikerho Kouvola 18,
6. 95 Tuomo Hartikainen - Tuija Hartikainen Viäntäjät Kuopio 21,

 

 

Tulosta Sähköposti