Aluekilpailu 5.12.2004

 
Mikkelin Urheilutanssijat Ry Aluekilpailu 2004
 
5.12.2004 Mikkelin Lyseo
 
 
 
Nuoriso C Vak. Final
 
 
1.   29 Henrik Nordman - Emmi Makkonen            Urh.tanssija Mikkeli         5,0
 
 
 
Nuoriso C Lat. Final
 
 
1.   29 Henrik Nordman - Emmi Makkonen            Urh.tanssija Mikkeli         5,0
 
2.   30 Joonas Hujanen - Roosa-Maria Moilanen     Casamba      Kajaani        10,0
 
 
 
Seniori II A Vak. Final
 
 
1.  106 Ravi Mehta - Tuulikki Telaranta           Star         Helsinki        7,0
 
2.  100 Pekka Kukkonen - Eija Kukkonen            Tepika       Jyväskylä      17,5
 
3.  102 Ilkka Koskimies - Raili Hoberg            Tanssiurh.   Lappeenranta   18,0
 
4.  105 Aulis Liljeström - Tuire Liljeström       Star         Helsinki       19,5
 
5.  103 Kyösti Ollikainen - Helena Tuominen       Urh.tanssija Mikkeli        21,0
 
6.  101 Antero Nissi - Aino Hyvönen               Telemark Tea Oulu           24,0
 
7.  104 Reijo Stenbäck - Eeva Stenbäck            Dance World  Helsinki       33,0
 
 
 
Seniori 2 D Vak. Final
 
 
1.   95 Pentti Mononen - Hannele Holopainen       Jat'sarit    Kuopio          9,0
 
2.   98 Rauli Keskinen - Marja-Liisa Keskinen     Vakita       Vantaa          9,0
 
3.   96 Markku Laitinen - Marja Eriksson          Tanssikerho  Heinola         9,0
 
4.   99 Ismo Johansson - Kirsti Ruotoistenmäki    Jat'sarit    Kuopio         13,0
 
 
 
Juniori I E Final
 
 
1.   18 Michal Kupisz - Laura Jyrkinen            SaTsa        Savonlinna      8,5
 
2.   22 Joonas Mikkanen - Milla Mikkanen          Jat'sarit    Kuopio         14,0
 
3.   21 Jyrki Kontkanen - Krista Naumanen         Jokipata     Joensuu        16,5
 
4.   20 Tommi Pöyhönen - Karoliina Kankkunen      Viäntäjät    Kuopio         25,0
 
5.   19 Juho Karjalainen - Janica Hovi            Terpsikerho  Kouvola        26,0
 
 
 
Juniori II E Final
 
 
1.   23 Joni Ihanus - Jonna Jokinen               Tepika       Jyväskylä       6,0
 
 
 
Seniori 1 B Lat. Final
 
 
1.   85 Jarmo Kouhia - Marjatta Kouhia            Parketti     Hyvinkää        6,0
 
2.   86 Tuomo Hartikainen - Tuija Hartikainen     Viäntäjät    Kuopio         10,0
 
3.   87 Seppo Pehkonen - Pirjo Nivala             Viäntäjät    Kuopio         18,0
 
4.   84 Jukka Holopainen - Kirsi Iiskola          Terpsikerho  Kouvola        19,0
 
5.   83 Rauno Nurkka - Arja Nurkka                Impetus      Imatra         22,0
 
 
 
Yleinen E Final
 
 
1.   34 Matias Alaspää - Sarianne Hämäläinen      Cavalier     Järvenpää      13,0
 
2.   37 Pertti Rönkkö - Sari Koistinen            Viäntäjät    Kuopio         15,0
 
3.   33 Rafael Carpena - Jenni Leminen            SaTsa        Savonlinna     25,0
 
4.   32 Juha Rossinen - Tiina Heikura             SaTsa        Savonlinna     26,0
 
5.   31 Kari Leppänen - Sirpa Jokinen             Tepika       Jyväskylä      26,0
 
6.   36 Pekka Uski - Susanna Majuri               Tanssiurh.   Lappeenranta   27,0
 
7.   35 Timo Häkkinen - Marika Illi               Urh.tanssija Mikkeli        36,0
 
 
 
Seniori 2 A Lat. Final
 
 
1.  102 Ilkka Koskimies - Raili Hoberg            Tanssiurh.   Lappeenranta    8,5
 
2.  100 Pekka Kukkonen - Eija Kukkonen            Tepika       Jyväskylä      12,0
 
3.  101 Antero Nissi - Aino Hyvönen               Telemark Tea Oulu           13,5
 
4.   80 Veikko Lippojoki - Pirjo Lippojoki        Impetus      Imatra         16,0
 
 
 
Seniori 2 D Lat. Final
 
 
1.   95 Pentti Mononen - Hannele Holopainen       Jat'sarit    Kuopio          6,0
 
2.   98 Rauli Keskinen - Marja-Liisa Keskinen     Vakita       Vantaa         10,0
 
3.   79 Erkki Juvonen - Brita Liljeblad           Tepika       Jyväskylä      11,0
 
4.   96 Markku Laitinen - Marja Eriksson          Tanssikerho  Heinola        13,0
 
 
 
Seniori 1 B Vak. Final
 
 
1.   83 Rauno Nurkka - Arja Nurkka                Impetus      Imatra          9,0
 
2.   85 Jarmo Kouhia - Marjatta Kouhia            Parketti     Hyvinkää       10,0
 
3.   81 Henry Hatakka - Terhi Virkki-Hatakka      Tanssiurh.   Lappeenranta   14,0
 
4.   84 Jukka Holopainen - Kirsi Iiskola          Terpsikerho  Kouvola        19,0
 
5.   87 Seppo Pehkonen - Pirjo Nivala             Viäntäjät    Kuopio         23,0
 
 
 
Lapsi II E Final
 
 
1.   11 Jani Vänninen - Lotta Leinonen            Casamba      Kajaani         7,0
 
2.    7 Eetu Hagman - Emmi Hagman                 Tepika       Jyväskylä      11,0
 
3.    9 Heikki Rosendahl - Viivi-Maria Saarenkylä SaTsa        Savonlinna     20,0
 
4.    6 Olli-Pekka Ihanus - Jenna Mönkkönen       Tepika       Jyväskylä      22,0
 
5.    8 Samu Kainulainen - Niina Hirvonen         SaTsa        Savonlinna     30,0
 
6.   10 Hannu Rosendahl - Oona-Riina Räisänen     SaTsa        Savonlinna     36,0
 
 
 
Lapsi I E Final
 
 
1.    4 Jouni Ilonen - Taiju Koivula              Terpsikerho  Kouvola         7,0
 
2.    2 Juho Leppänen - Emilia Itälä              Tepika       Jyväskylä      11,0
 
3.    5 Joni Koivisto - Katarina Naumanen         Jokipata     Joensuu        18,0
 
4.    1 Valtteri Sihvonen - Santra Kainulainen    SaTsa        Savonlinna     27,0
 
5.    3 Juuso Ruuskanen - Ella Jämsén             Tanssiseura  Leppävirta     27,0
 
 
 
Lapsi II D Final
 
 
1.   13 Joa Kotola - Elina Maltseva               Hyrrät       Kotka           9,0
 
2.   14 Petteri Pitkänen - Laura Mäkinen          Tepika       Jyväskylä      17,0
 
3.   12 Aleksi Alenius - Anna Alenius             Terpsikerho  Kouvola        30,0
 
4.   17 Pauli Kokko - Katja Oksanen               Tepika       Jyväskylä      32,0
 
5.   15 Jonne Antikainen - Marjut Kankkunen       Viäntäjät    Kuopio         32,0
 
6.   16 Kalle Ikäheimo - Hanna Rättö              Viäntäjät    Kuopio         48,0
 
 
 
Juniori II D Final
 
 
1.   24 Henri Kuronen - Iida Rui                  Tanssiurh.   Lappeenranta    9,0
 
2.   27 Janne Solanpää - Pia Pekonen              Jokipata     Joensuu        20,0
 
3.   28 Vesa Räsänen - Riina Hirvonen             Jokipata     Joensuu        21,0
 
4.   25 Joonas Verhilä - Saija Rättö              Viäntäjät    Kuopio         30,0
 
 
 
Seniori 2 E Lat. Final
 
 
1.   90 Esa Peltola - Marja Peltola               Spiral       Tampere         3,0
 
2.   91 Risto Torppa - Leila Torppa               Terpsikerho  Kouvola         7,0
 
3.   89 Oiva Immonen - Maire Immonen              Tanssiseura  Leppävirta      8,0
 
 
 
Seniori 2 E Vak. Final
 
 
1.   90 Esa Peltola - Marja Peltola               Spiral       Tampere         4,0
 
2.   92 Risto Oksa - Helena Neff                  Quickstep    Vihti           5,0
 
3.   93 Eero Kemppainen - Vappu Kemppainen        Habanera     Espoo          11,0
 
4.   91 Risto Torppa - Leila Torppa               Terpsikerho  Kouvola        12,0
 
5.   89 Oiva Immonen - Maire Immonen              Tanssiseura  Leppävirta     13,0
 
 
 
Seniori I D Vak. Final
 
 
1.   64 Jarmo Rastamo - Kaisu Varpenius           Hyrrät       Kotka           4,0
 
2.   57 Pasi Savolainen - Päivi Savolainen        SaTsa        Savonlinna     10,0
 
3.   59 Markku Nissinen - Anne Nissinen           Tanssiseura  Leppävirta     12,0
 
4.   65 Terho Laitinen - Merja Hiekkalahti        Viäntäjät    Kuopio         17,0
 
5.   53 Jukka Aaltonen - Salme Aaltonen           Habanera     Espoo          17,0
 
6.   60 Vesa Heikkilä - Maisa Hyötyläinen         Parketti     Hyvinkää       24,0
 
 
 
Seniori 1 E Vak. Final
 
 
1.   52 Juha Maskonen - Tarja Maskonen            Casamba      Kajaani         4,0
 
2.   47 Esko Syvänen - Tuula Päivike              Habanera     Espoo           8,0
 
3.   49 Hannu Hyttinen - Heli Massinen            SaTsa        Savonlinna     10,0
 
4.   50 Ari Oinonen - Joanna Kupisz               SaTsa        Savonlinna     12,0
 
5.   38 Heikki Sutinen - Ritva Turunen            Vikkarit     Iisalmi        12,0
 
6.   40 Reijo Nieminen - Pirjo Wiksten            Star         Helsinki       17,0
 
 
 
Seniori 1 C Lat. Final
 
 
1.   81 Henry Hatakka - Terhi Virkki-Hatakka      Tanssiurh.   Lappeenranta    5,0
 
2.   68 Pasi Karvonen - Vuokko Tuononen           Tanssiseura  Leppävirta     11,0
 
3.   72 Jari Mikkonen - Ira Närhinen              Urh.tanssija Mikkeli        17,0
 
4.   71 Richard vanWetten - Irina Piispanen       Dancing      Lahti          17,0
 
5.   70 Jyri Kylliäinen - Sirkku Nieminen         Impetus      Imatra         27,0
 
6.   78 Ilmo Weide - Leila Weide                  Urh.tanssija Mikkeli        28,0
 
 
 
Seniori 1 E Lat. Final
 
 
1.   54 Pauli Madetoja - Paula Madetoja           Telemark Tea Oulu            4,0
 
2.   39 Heikki Tulkki - Anne Eskola               Tepika       Jyväskylä       5,0
 
3.   42 Jari Grönroos - Terttu Elo                Nick's       Lahti          11,0
 
4.   43 Harry Ohls - Eila Ohls                    Nick's       Lahti          12,0
 
5.   46 Matti Kovanen - Aila Kovanen              Jat'sarit    Kuopio         13,0
 
6.   44 Timo Karvinen - Leena Karvinen            Tanssiurh.   Lappeenranta   18,0
 
 
 
Seniori 1 D Lat. Final
 
 
1.   64 Jarmo Rastamo - Kaisu Varpenius           Hyrrät       Kotka           5,5
 
2.   49 Hannu Hyttinen - Heli Massinen            SaTsa        Savonlinna      6,5
 
3.   59 Markku Nissinen - Anne Nissinen           Tanssiseura  Leppävirta     15,5
 
4.   52 Juha Maskonen - Tarja Maskonen            Casamba      Kajaani        17,0
 
5.   57 Pasi Savolainen - Päivi Savolainen        SaTsa        Savonlinna     17,5
 
6.   51 Jari Kovalainen - Sirkku Kovalainen       Tanssikerho  Heinola        22,0
 
 
 
Seniori 1 C Vak. Final
 
 
1.   77 Heikki Laakkonen - Pirkko Laakkonen       Jat'sarit    Kuopio          6,0
 
2.   72 Jari Mikkonen - Ira Närhinen              Urh.tanssija Mikkeli        10,0
 
3.   75 Ilkka Sarpola - Anne Sarpola              Terpsikerho  Kouvola        15,0
 
4.   76 Juhani Saastamoinen - Elvi Saastamoinen   Jokipata     Joensuu        21,0
 
5.   70 Jyri Kylliäinen - Sirkku Nieminen         Impetus      Imatra         23,0
 
6.   68 Pasi Karvonen - Vuokko Tuononen           Tanssiseura  Leppävirta     31,0
 
7.   71 Richard vanWetten - Irina Piispanen       Dancing      Lahti          34,0
 

 

Tulosta Sähköposti