30v Juhlakilpailu 29.2.2004

Mikkeli, 30v Juhlakilpailu, Tulokset

Täydelliset tulokset tulospalvelimella

Lapsi I E Final                        

1.   4 Jouni Ilonen - Taiju Koivula                      Terpsikerho  Kouvola           8,0
2.   3 Ossi Närvänen - Elvira Tyrmi                  Tanssiurh.   Lappeenranta     10,0


Lapsi II D Final

1.   6 Matti Tauru - Titti Koivula                         Terpsikerho  Kouvola          10,0
2.   7 Joa Kotola - Elina Maltseva                     Hyrrät       Kotka            15,0
3.   5 Petteri Pitkänen - Laura Mäkinen           Tepika       Jyväskylä        23,0


Seniori 1 A Vak. Final                 

1.  18 Veikko Räsänen - Pirjo Karttunen           Swing        Helsinki        8,0
2.  14 Rauno Karvinen - Stina Karvinen            Terpsikerho  Kouvola        12,0
3.  20 Lassi Salminen - Pirjo Salminen            Dancing      Lahti          16,0
4.  11 Kari Leminen - Maarit Vappula              Cavalier     Järvenpää      18,0
5.  12 Vesa Karhunen - Ritva Karhunen            Rolling      Vaasa          23,0
6.  19 Pauli Haapakorva - Arja Haapakorva     Revontulitan Rovaniemi      28,0


Seniori 1 A Lat. Final                

1.  12 Vesa Karhunen - Ritva Karhunen             Rolling      Vaasa           5,0
2.  11 Kari Leminen - Maarit Vappula              Cavalier     Järvenpää      10,0
3.  15 Kari Miettinen - Katriina Lahti                  Viäntäjät    Kuopio         17,0
4.  14 Rauno Karvinen - Stina Karvinen            Terpsikerho  Kouvola        18,0
5.  16 Heikki Karhunen - Satu-Liisa Karhunen      Viäntäjät    Kuopio         25,0


Seniori 1 B Vak. Final                 

1.  23 Rauno Nurkka - Arja Nurkka                      Impetus      Imatra          9,5
2.  26 Kenneth Ainetdin - Päivi Ainetdin              Star         Helsinki       11,5
3.  22 Esa Kuokkanen - Riitta Kuokkanen           Cavalier     Järvenpää      12,0
4.  25 Tuomo Hartikainen - Tuija Hartikainen      Viäntäjät    Kuopio         22,0
5.  27 Tero Linjama - Riikka Jakonen                 Tepika       Jyväskylä      24,0
6.  24 Jukka Holopainen - Kirsi Iiskola               Terpsikerho  Kouvola        26,0
7.  21 Veijo Arosara - Anna-Kaisa Haapanen        Vakita       Vantaa         35,0


Seniori 1 B Lat. Final                 

1.  22 Esa Kuokkanen - Riitta Kuokkanen           Cavalier     Järvenpää       6,0
2.  28 Jukka Leppänen - Tiina Sinoketo              Nick's       Lahti          13,5
3.  23 Rauno Nurkka - Arja Nurkka                      Impetus      Imatra         14,5
4.  25 Tuomo Hartikainen - Tuija Hartikainen      Viäntäjät    Kuopio         17,0
5.  24 Jukka Holopainen - Kirsi Iiskola                Terpsikerho  Kouvola        24,0
6.  21 Veijo Arosara - Anna-Kaisa Haapanen        Vakita       Vantaa         30,0


Seniori 1 C Vak. Final                 

1.  28 Jukka Leppänen - Tiina Sinoketo            Nick's       Lahti           6,0
2.  34 Heikki Laakkonen - Pirkko Laakkonen        Jat'sarit    Kuopio         11,0
3.  29 Jaakko Panula - Helena Panula                  Casino       Kauhajoki      15,0
4.  32 Henry Hatakka - Terhi Virkki-Hatakka       Tanssiurh.   Lappeenranta   19,0
5.  30 Ari Harju - Päivi Mylläri                             Revontulitan Rovaniemi      26,0
6.  33 Martti Raitokoski - Anu Raitokoski          Vakita       Vantaa         31,0
7.  38 Juha Kivimäki - Nea Leskelä                   Vakita       Vantaa         32,0 


Seniori 1 C Lat. Final                 

1.  39 Samuel Lackman - Päivi Lackman             Step         Tampere        10,0
2.  32 Henry Hatakka - Terhi Virkki-Hatakka       Tanssiurh.   Lappeenranta   10,0
3.  29 Jaakko Panula - Helena Panula                 Casino       Kauhajoki      15,0
4.  37 Pekka Väätäinen - Maria Väätäinen          Viäntäjät    Kuopio         17,0
5.  30 Ari Harju - Päivi Mylläri                                Revontulitan Rovaniemi      25,0
6.  38 Juha Kivimäki - Nea Leskelä                   Vakita       Vantaa         28,0


Seniori 1 D Vak. Final                 

1.  43 Hannu Haanpää - Maija Haanpää              Star         Helsinki        6,0
2.  39 Samuel Lackman - Päivi Lackman             Step         Tampere         9,0
3.  47 Jari Mikkonen - Ira Närhinen                        Urh.tanssija Mikkeli        13,0
4.  48 Erkki Pikkarainen - Jaana Lepänluoma       Vakita       Vantaa         13,0
5.  44 Pasi Karvonen - Vuokko Tuononen              Tanssiseura  Leppävirta     20,0
6.  40 Tapio Tolsa - Rita Tolsa                                Cavalier     Järvenpää      23,0


Seniori 1 D Lat. Final                 

1.  43 Hannu Haanpää - Maija Haanpää              Star         Helsinki        8,0
2.  47 Jari Mikkonen - Ira Närhinen                        Urh.tanssija Mikkeli         9,0
3.  48 Erkki Pikkarainen - Jaana Lepänluoma       Vakita       Vantaa         10,0
4.  44 Pasi Karvonen - Vuokko Tuononen            Tanssiseura  Leppävirta     14,0
5.  45 Risto Uuttu - Pirkko Uuttu                             Tepika       Jyväskylä      21,0
6.  41 Pasi Savolainen - Päivi Savolainen         SaTsa        Savonlinna     22,0


Seniori 1 E Vak. Final                 

1.  53 Jarmo Rastamo - Kaisu Varpenius            Hyrrät       Kotka           4,0
2.  55 Reino Luoto - Tanja Liimatainen              Lockstep     Lohja           5,0
3.  52 Vesa Heikkilä - Maisa Hyötyläinen          Parketti     Hyvinkää        9,0
4.  70 Terho Laitinen - Merja Hiekkalahti         Viäntäjät    Kuopio         13,0
5.  69 Ilmo Järvinen - Sari Kaasalainen            Terpsikerho  Kouvola        14,0
6.  60 Hannu Hyttinen - Heli Massinen               SaTsa        Savonlinna     18,0


Seniori 1 E Lat. Final                 

1.  60 Hannu Hyttinen - Heli Massinen              SaTsa        Savonlinna      4,0
2.  53 Jarmo Rastamo - Kaisu Varpenius            Hyrrät       Kotka           5,0
3.  55 Reino Luoto - Tanja Liimatainen            Lockstep     Lohja          11,0
4.  70 Terho Laitinen - Merja Hiekkalahti         Viäntäjät    Kuopio         12,0
5.  61 Ari Oinonen - Joanna Kupisz                 SaTsa        Savonlinna     13,0
6.  67 Kari Kajasto - Anna-Maija Jukkara          Terpsikerho  Kouvola        18,0



Seniori 2 A Vak. Final                 

1.  80 Raimo Kekola - Soile Maunuksela            Dance World  Helsinki        5,0
2.  86 Aulis Liljeström - Tuire Liljeström              Habanera     Espoo          10,0
3.  91 Kyösti Ollikainen - Helena Tuominen        Urh.tanssija Mikkeli        18,5
4.  84 Pekka Kukkonen - Eija Kukkonen             Tepika       Jyväskylä      22,5
5.  89 Reijo Stenbäck - Eeva Stenbäck             Dance World  Helsinki       24,0
6.  85 Antero Nissi - Aino Hyvönen                      Telemark Tea Oulu           25,0

Ei kuvaa

Seniori 2 A Lat. Final                 

1.  80 Raimo Kekola - Soile Maunuksela            Dance World  Helsinki        5,0
2.  84 Pekka Kukkonen - Eija Kukkonen             Tepika       Jyväskylä      11,0
3.  82 Raimo Harlio - Helka Harlio                       Tanssiklubi  Riihimäki      14,0
4.  83 Varma Jylhä - Eeva Jylhä                            Tepika       Jyväskylä      20,0


Seniori 2 B Vak. Final                 

1.  95 Esko Mikkola - Sinikka Mikkola             Oikea Rytmi  Pori            7,0
2.  93 Risto Erkkilä - Päivi-Liisa Kontio             Dancing      Lahti          11,0
3.  94 Jarmo Tyynelä - Anna-Liisa Mäkelä          Terpsikerho  Kouvola        14,0
4.  92 Keijo Lahti - Anne Lahti                              Casino       Kauhajoki      18,0


Seniori 2 C Vak. Final                 

1.  97 Sakari Kuittinen - Sinikka Kuittinen         Jat'sarit    Kuopio          8,0
2. 100 Tom Angelma - Sirpa Angelma                Telemark Tea Oulu            8,0
3. 103 Antero Paatere - Mervi Paatere               Fregolina    Kaarina        15,0
4.  99 Seppo Viinikainen - Riitta Kauhanen        Tanssiseura  Leppävirta     22,0
5.  96 Risto Tuominen - Merja Tuominen            Fregolina    Kaarina        23,0
6. 101 Reino Peltoharju - Pirkko Peltoharju       Rolling      Vaasa          29,0


Seniori 2 C Lat. Final                 

1.  85 Antero Nissi - Aino Hyvönen                      Telemark Tea Oulu           10,0
2.  94 Jarmo Tyynelä - Anna-Liisa Mäkelä          Terpsikerho  Kouvola        17,0
3. 100 Tom Angelma - Sirpa Angelma                Telemark Tea Oulu           18,0
4.  99 Seppo Viinikainen - Riitta Kauhanen        Tanssiseura  Leppävirta     18,0
5.  97 Sakari Kuittinen - Sinikka Kuittinen         Jat'sarit    Kuopio         19,0
6. 104 Veikko Lippojoki - Pirjo Lippojoki           Impetus      Imatra         23,0


Seniori 2 D Vak. Final                 

1. 106 Juhani Järvi - Anne Järvi                           Star         Helsinki        4,0
2. 109 Erkki Juvonen - Brita Liljeblad                Tepika       Jyväskylä      12,0
3. 107 Pentti Korhonen - Sirkka Korhonen          Jat'sarit    Kuopio         14,0
4. 105 Risto Paajanen - Paula Paajanen            Impetus      Imatra         15,0
5. 110 Ismo Johansson - Kirsti Ruotoistenmäki     Jat'sarit    Kuopio         16,0
6. 112 Veikko Poutanen - Ulla Ahonen                 Vakita       Vantaa         23,0


Seniori 2 D Lat. Final                 

1. 106 Juhani Järvi - Anne Järvi                              Star         Helsinki        7,0
2. 107 Pentti Korhonen - Sirkka Korhonen          Jat'sarit    Kuopio         10,0
3.  95 Esko Mikkola - Sinikka Mikkola                Oikea Rytmi  Pori           13,0
4. 113 Rauli Keskinen - Marja-Liisa Keskinen      Vakita       Vantaa         16,0
5. 108 Timo Peräkylä - Raija Peräkylä                Tanssiseura  Leppävirta     20,0
6. 109 Erkki Juvonen - Brita Liljeblad                   Tepika       Jyväskylä      22,5
7. 101 Reino Peltoharju - Pirkko Peltoharju          Rolling      Vaasa          23,5


Seniori 2 E Vak. Final                 

1. 113 Rauli Keskinen - Marja-Liisa Keskinen      Vakita       Vantaa          5,0
2. 114 Markku Laitinen - Marja Eriksson                Tanssikerho  Heinola         5,0
3. 118 Eero Karppinen - Ulla-Riitta Savolainen     Viäntäjät    Kuopio          8,0
4. 116 Eero Kauhanen - Tuula Kauhanen              Tanssiseura  Leppävirta     13,0
5.  56 Mauri Vähäsöyrinki - Riitta Loikkanen          Nick's       Lahti          14,0
6. 119 Eero Kemppainen - Varpu Kemppainen         Habanera     Espoo          19,0
7. 117 Seppo Rossi - Toini Rossi                            Revontulitan Rovaniemi      20,0


Seniori 2 E Lat. Final                 

1. 114 Markku Laitinen - Marja Eriksson              Tanssikerho  Heinola         5,0
2. 118 Eero Karppinen - Ulla-Riitta Savolainen    Viäntäjät    Kuopio          6,0
3.  56 Mauri Vähäsöyrinki - Riitta Loikkanen        Nick's       Lahti          10,0
4. 115 Oiva Immonen - Maire Immonen                Tanssiseura  Leppävirta     12,0
5. 116 Eero Kauhanen - Tuula Kauhanen             Tanssiseura  Leppävirta     12,0









 

Tulosta Sähköposti