Valtakunnallinen kilpailu 9.12.2006

Vakio- ja latinalaistanssien valtakunnallinen kilpailu
Lauantai 9.12.2006 Mikkelin Urheilutanssijat ry

 

Kilpailun tulokset

Täydelliset tulokset Tulospalvelimella



Nuoriso E Final

1. 25 Antton Schukov - Laura Liukkonen Dance World Helsinki 8,0
2. 26 Lauri Sillanpää - Maija Hynninen Hyrrät Kotka 10,0

Lapsi II D Final

1. 3 Jonni Peltola - Kastanja Rauhala Fregolina Kaarina 8,0
2. 2 Ilari Kauppinen - Mirella Jalonen Casino Kauhajoki 16,0
3. 6 Marko Siltanen - Nina Laari Terpsikerho Kouvola 26,0
4. 4 Juho Leppänen - Jenna Kesonen Tepika Jyväskylä 30,0


Seniori I E Final

1. 56 Matti Pitkänen - Ninni Pitkänen Urh.tanssija Mikkeli 8,0
2. 52 Kari Hiltunen - Marjaana Hiltunen Tanssikerho Heinola 12,0
3. 54 Pekka Utriainen - Kaisu Heikura-Utriainen Tanssiseura Leppävirta 16,0
4. 51 Daniel Uusitalo - Satu Rantamäki Parketti Hyvinkää 27,5
5. 55 Pekka Uski - Anna-Liisa Mäkelä Tanssiurh. Lappeenranta 28,5
6. 57 Hannu Heiskanen - Niina Argilander Vikkarit Iisalmi 34,0
7. 53 Harry Hänninen - Päivi Hänninen Tanssikerho Heinola 42,0


Seniori I D Lat. Final

1. 59 Esa Id - Katariina Lassila Parketti Hyvinkää 5,0
2. 62 Heikki Tulkki - Anne Eskola Tepika Jyväskylä 7,0
3. 61 Timo Karvinen - Leena Karvinen Tanssiurh. Lappeenranta 13,0
4. 60 Seppo Suomalainen - Henna Immonen Tanssiseura Leppävirta 15,0


Seniori II A Lat. Final

1. 97 Kari Miettinen - Katriina Lahti J&V Kuopio 6,0
2. 95 Jukka Salonen - Irene Salonen Cavalier Järvenpää 13,0
3. 100 Rauno Karvinen - Stina Karvinen Terpsikerho Kouvola 15,0
4. 96 Rauno Nurkka - Arja Nurkka Impetus Imatra 16,0
5. 107 Esko Mikkola - Sinikka Mikkola Oikea Rytmi Pori 27,0
6. 42 Markku Kallio - Seija Linnanmäki Star Helsinki 28,0
7. 101 Jukka Holopainen - Helena Tuominen Terpsikerho Kouvola 35,0


Seniori I D Vak. Final

1. 59 Esa Id - Katariina Lassila Parketti Hyvinkää 8,0
2. 58 Esko Syvänen - Tuula Päivike Habanera Espoo 9,0
3. 64 Jari Grönroos - Terttu Grönroos Tanssikerho Heinola 10,0
4. 62 Heikki Tulkki - Anne Eskola Tepika Jyväskylä 13,0
5. 63 Petri Pitkänen - Leena Lerssi Casamba Kajaani 23,0
6. 61 Timo Karvinen - Leena Karvinen Tanssiurh. Lappeenranta 24,0
7. 60 Seppo Suomalainen - Henna Immonen Tanssiseura Leppävirta 25,0


Juniori I B Vak. Final

1. 22 Matti Tauru - Titti Koivula Terpsikerho Kouvola 5,0
2. 20 Petteri Pitkänen - Katarina Naumanen Tepika Jyväskylä 11,0
3. 12 Joona Heikkilä - Noora Juurinen Merenque Espoo 15,0
4. 15 Roobert Perttilä - Kaisla Kivijärvi Tanssiklubi Riihimäki 21,5
5. 10 Kasper Rauhala - Piri Lähdemaa Fregolina Kaarina 26,0
6. 19 Nichlas Lindström - Marjo Kosonen Tellus Porvoo 26,5


Seniori III A Vak. Final

1. 107 Esko Mikkola - Sinikka Mikkola Oikea Rytmi Pori 5,0
2. 112 Antero Nissi - Aino Hyvönen Telemark Tea Oulu 11,0
3. 111 Veikko Lippojoki - Pirjo Lippojoki Impetus Imatra 17,0
4. 110 Reijo Stenbäck - Eeva Stenbäck Dance World Helsinki 20,0
5. 114 Vasily Grigoriev - Valentina Makhimova Etjud Pietari 24,0
6. 109 Pentti Korhonen - Sirkka Korhonen Vikkarit Iisalmi 28,0
7. 108 Varma Jylhä - Eeva Jylhä Tepika Jyväskylä 35,0


Juniori II B Vak. Final

1. 24 Juuso Kähärä - Camilla Nolvi Parketti Hyvinkää 7,0
2. 23 Vasili Maltsev - Elina Maltseva Hyrrät Kotka 8,0


Seniori II C Lat. Final

1. 87 Terho Laitinen - Merja Hiekkalahti J&V Kuopio 5,0
2. 94 Vesa Mikkolainen - Aila Mikkolainen Cavalier Järvenpää 10,0
3. 88 Mauri Vähäsöyrinki - Riitta Loikkanen Nick's Lahti 17,0
4. 64 Jari Grönroos - Terttu Grönroos Tanssikerho Heinola 21,0
5. 89 Rauli Keskinen - Marja-Liisa Keskinen Vakita Vantaa 25,0
6. 93 Kari Björk - Tuula Björk Nick's Lahti 27,0


Yleinen C Vak. Final

1. 30 Sami Partanen - Roosa Kivelä Hyrrät Kotka 5,0
2. 32 Mikael Malila - Carolina Gillberg TanssiDans Kirkkonummi 10,0
3. 29 Henrikki Lahti - Wilma Vainio Cavalier Järvenpää 16,0
4. 31 Janne Solanpää - Pia Pekonen Jokipata Joensuu 20,0
5. 35 Marko Holopainen - Ritva Holopainen Jokipata Joensuu 24,0


Seniori I C Vak. Final

1. 65 Pauli Madetoja - Paula Madetoja Telemark Tea Oulu 7,0
2. 68 Kimmo Raittila - Sari Raittila Quickstep Vihti 8,0
3. 66 Juha Maskonen - Tarja Maskonen Casamba Kajaani 17,0
4. 69 Ari Hinttu - Marika Boström Rolling Vaasa 21,0
5. 70 Pasi Savolainen - Päivi Savolainen SaTsa Savonlinna 22,0


Juniori I B Lat. Final

1. 22 Matti Tauru - Titti Koivula Terpsikerho Kouvola 5,0
2. 21 Eetu Hagman - Emmi Hagman Tepika Jyväskylä 14,0
3. 12 Joona Heikkilä - Noora Juurinen Merenque Espoo 16,0
4. 20 Petteri Pitkänen - Katarina Naumanen Tepika Jyväskylä 17,0
5. 17 Heikki Kaikkonen - Karoliina Mäkinen Telemark Tea Oulu 26,0
6. 10 Kasper Rauhala - Piri Lähdemaa Fregolina Kaarina 27,0


Seniori II A Vak. Final

1. 100 Rauno Karvinen - Stina Karvinen Terpsikerho Kouvola 6,0
2. 97 Kari Miettinen - Katriina Lahti J&V Kuopio 10,0
3. 95 Jukka Salonen - Irene Salonen Cavalier Järvenpää 15,0
4. 105 Heikki Laakkonen - Pirkko Laakkonen Tanssi-Savo Kuopio 22,0
5. 96 Rauno Nurkka - Arja Nurkka Impetus Imatra 22,0
6. 104 Pauli Haapakorva - Arja Haapakorva Revontulitan Rovaniemi 30,0


Seniori III A Lat. Final

1. 109 Pentti Korhonen - Sirkka Korhonen Vikkarit Iisalmi 5,0
2. 108 Varma Jylhä - Eeva Jylhä Tepika Jyväskylä 10,0


Juniori II B Lat. Final

1. 23 Vasili Maltsev - Elina Maltseva Hyrrät Kotka 6,0
2. 24 Juuso Kähärä - Camilla Nolvi Parketti Hyvinkää 9,0


Yleinen B Lat. Final

1. 40 Henrik Nordman - Simone Lehikoinen Tanssiurhseu Pieksämäki 5,0


Yleinen A Lat. Final

1. 41 Janne Härkönen - Senja Mentula Tanssiurh. Lappeenranta 5,0


Seniori I A Lat. Final

1. 79 Olli-Pekka Vanhala - Tiina Tarvonen Urh.tanssija Mikkeli 5,0
2. 77 Mikael Lepänluoma - Jaana Lepänluoma Star Helsinki 11,0
3. 76 Jukka Leppänen - Tiina Siniketo Tanssikerho Heinola 17,0
4. 78 Henry Hatakka - Terhi Virkki-Hatakka Tanssiurh. Lappeenranta 20,0
5. 85 Olavi Ratala - Pirkko Hirvelä Star Helsinki 23,0
6. 86 Arttu Korhonen - Jaana Korhonen Tanssi-Savo Kuopio 29,0


Seniori I C Lat. Final

1. 71 Juha Toikka - Anu Peltonen Terpsikerho Kouvola 5,0
2. 70 Pasi Savolainen - Päivi Savolainen SaTsa Savonlinna 10,0
3. 66 Juha Maskonen - Tarja Maskonen Casamba Kajaani 15,0
4. 69 Ari Hinttu - Marika Boström Rolling Vaasa 23,0
5. 63 Petri Pitkänen - Leena Lerssi Casamba Kajaani 23,5
6. 68 Kimmo Raittila - Sari Raittila Quickstep Vihti 28,5


Seniori II C Vak. Final

1. 87 Terho Laitinen - Merja Hiekkalahti J&V Kuopio 6,0
2. 90 Jarmo Rastamo - Seija Vainikka Have Step Hamina 9,0
3. 91 Pentti Mononen - Hannele Holopainen J&V Kuopio 16,0
4. 88 Mauri Vähäsöyrinki - Riitta Loikkanen Nick's Lahti 21,0
5. 89 Rauli Keskinen - Marja-Liisa Keskinen Vakita Vantaa 23,0
6. 92 Kalle Berg - Leena-Kaisa Häyhä Tanssiurh. Lappeenranta 30,0


Yleinen C Lat. Final

1. 34 Mikael Leppänen - Lauren Hakanen Tanssikerho Heinola 6,0
2. 29 Henrikki Lahti - Wilma Vainio Cavalier Järvenpää 10,0
3. 30 Sami Partanen - Roosa Kivelä Hyrrät Kotka 14,0
4. 33 Karri Rinne - Suvi Kurki TanssiDans Kirkkonummi 20,0
5. 32 Mikael Malila - Carolina Gillberg TanssiDans Kirkkonummi 25,0
6. 36 Pasi Rahikainen - Saila Kylliäinen Tanssiurh. Lappeenranta 32,0
7. 31 Janne Solanpää - Pia Pekonen Jokipata Joensuu 33,0


Seniori I A Vak. Final

1. 71 Juha Toikka - Anu Peltonen Terpsikerho Kouvola 6,0
2. 79 Olli-Pekka Vanhala - Tiina Tarvonen Urh.tanssija Mikkeli 9,0
3. 76 Jukka Leppänen - Tiina Siniketo Tanssikerho Heinola 17,0
4. 77 Mikael Lepänluoma - Jaana Lepänluoma Star Helsinki 18,0
5. 78 Henry Hatakka - Terhi Virkki-Hatakka Tanssiurh. Lappeenranta 25,0
6. 84 Tero Linjama - Riikka Jakonen Tepika Jyväskylä 30,0


Yleinen B Vak. Final

1. 33 Karri Rinne - Suvi Kurki TanssiDans Kirkkonummi 6,5
2. 37 Juha Koponen - Mirkka Koponen J&V Kuopio 8,5
3. 38 Jarno Vaajoki - Linda Oksa Quickstep Vihti 15,0
4. 36 Pasi Rahikainen - Saila Kylliäinen Tanssiurh. Lappeenranta 20,0


Yleinen A Vak. Final

1. 40 Henrik Nordman - Simone Lehikoinen Tanssiurhseu Pieksämäki 6,0
2. 41 Janne Härkönen - Senja Mentula Tanssiurh. Lappeenranta 9,0

 

Tulosta Sähköposti